Akademický klub alpinistů Praha

moutains image

Popisy oblastí

Chorvatsko - Omiš

Základní popis prostředí Lezecká oblast Omiš se nechází při stejnojmenném pobřežním městě v jižní části Chorvatska (mezi Splitem a Makarskou).

Zubák u Radotína - vápencová věž se sportovkami

Bombová sportovní oblast v Praze. Romantické lesnaté údolí, u potoka a u studánky, ale zároveň hned u silnice. V létě ojedinělá možnost lezení ve stinné SZ stěně. Pár cest tam je již dlouho, ale masivně lézt se tam začalo teprve v loňském roce, kdy tam Marťan navrtal lehký cesty.

Malorka - DWS

Konečně přišlo hnusný podzimní počasí, takže je na čase zavzpomínat na krásný letní dny strávený zábavou označovanou jako DWS (Deep water solo) .

Ennstálky - Oberst-Klinke Hütte

Opět je tu něco pro líné alpnisty. Pokusím se odpovědět na otázku, proč jet zrovna sem a ne do nedalekých krásných stěn Hochtoru.  Důvod první - příjezd autem až na chatu, což je u "horolezeckých" chat v Rakousku ojedinělé.

Jizerky - okolí Oldřichovského sedla

Jako výchozí bod nám bude sloužit nalejvárna u Kozy v Oldřichovském sedle. Ideální je dorazit už v pátek večer a u Kozy si doplnit kapínek morál. V sobotu ráno pak vyrazíme směrem Stržový vrch, Kopřivník.

Vysočina - Lipnice

Až budete mít cestu kolem Lipnice nad Sázavou, můžete se krom jednoho z největších středověkejch hradů a domkem, ve kterym se uchlastal Jaroslav Hašek, pokochat nedalekejma bouldříkama a asi 12m vysokym masívem.

Kotýz - utajená perla Českého krasu

Oblast regionálního významu, významem srovnatelná cca se Sv. Jánem. Bude vzbuzovat extrémní emoce - někteří ji budou velebit pro krásu, délku, neolezenost cest a husté jištění, jiní ji budou zatracovat pro lámavost. Nicméně je třeba zde lézt právě proto, aby se to trochu olámalo.