Akademický klub alpinistů Praha

moutains image

Návod k webu

 Viz též: Plány a diskuse k webu

Používání webu

Přístup a uživatelské účty

Přihlášení k webu potřebuje každý člen našeho klubu (ano, opravdu Laughing). Po přihlášení můžete přispívat na web, diskutovat pod články, zobrazovat skryté kontaktní informace i fotky a půjčovat či rezervovat si věci ve skladu. Pomocí volby můj účet dole v menu udržujte své kontaktní údaje aktuální. Nebojte, telefon si nikdo bez přihlášení nezobrazí, Váš email si žádný robot z obrázku nepřečte a pokud chcete, tak správce webu schová navenek i Vaši fotku.

Pro vytvoření uživatelského účtu se zaregistrujte se jako jmeno.prijmeni. Správce webu vám účet aktivuje (pokud by mu to příliš trvalo, tak ho popožeňte mailem) a přijde Vám informativní email.

Čtení novinek

Nové články, akce, obrázky z galerie a kreslírny i poslední komentáře se zobrazují na hlavní straně. Aktualizace jsou dostupné na stránce posledních změny, kde jsou navíc zahrnuty i nové pevné stránky a všechny změny a komentáře. Pokud používáte RSS kanály pro informování o změnách na různých webech, můžete sledovat kanál všech změn na webu, kanál nových příspěvků nebo kanál nových komentářů.

Psaní příspěvků

Články

Článkem může každý uživatel přispět na náš web. Nejnovější články jsou automaticky zobrazovány na hlavní straně, Vaše články máte i na své osobní stránce. Nový článek můžete vytvořit pomocí prvního odkazu na stránce článků. Zadejte název článku, k článku nezapomeňte přidat pomocí "Atached images" náhledovou fotku. Pro správné umístění článku vyberte jendo z následujících zařazení článku:

  • Deníček použijte pro líčení Vašich lezeckých zážitků i pro jinou beletrii. Příklad viz zde.
  • Metodika je pro horolezecké návody a metodické informace.
  • Popis oblasti slouží pro sdílení zkušeností o lezecké destinaci. Určitě se ebojte se starší popis doplnit nebo aktualizovat, k doporučení cest se nezapomeňte podepsat, každý máme jiný styl. Příklad viz zde nebo s kompletní strukturou zde.
  • Z klubu je článek či prostor pro diskusi o našem klubovém a společenském životě.
  • Obecný článek použijete, když se nehodí nic z předešlého.

Pevná stránka je realizována jako článek se speciálním zařazením. Nezobrazuje se mezi ostatními články, neboť je napevno umístěn a odkazován z ostatních stránek nebo z menu.

Akce

Akce slouží pro informování a domluvě na události v klubu, např. na víkendovou lezenici, schůzi nebo i kulturní akci. Akci použijte ale i pro upozornění na Vaše fotky v externí galerii nebo článku z externího osobního webu.

Akci založíte pomocí odkazu na stránce akcí. Vyplňte název (typicky kam se jede) a datum. Do volného textu pak přidejte podrobnosti. Účastníci nechť se v případě potřeby přípisují do zvláštního odstavce, stejně je vhodné centralizovat i domluvu o dopravě. Pro dotazy a doplňování doporučuji použít diskusi pod akcí. K proběhlé akci můžete připojit odkaz na fotky (např. do externí fogoralerie) nebo odkaz na článek z akce. I pro akci platí, že vypadá lépe, když k ní připojíte pomocí "atached image" obrázek.

Vkládání obrázků

Obrázek do galerie zle vložit po kliknutí na první odkaz stránky galerie. Vyberte obrázek z disku, zadejte jeho název, jako zařazení zvolte "Fotka do galerie" a dál případně přidejte delší textový popis k obrázku. K obrázku lze zadat příjmení osob na fotce, díky tomu se fotografie zobrazí např. na stránce člena klubu.

Náhledový obrázek k článku, akci nebo osobě lze přidat přímo při vytváření příslušné stránky. Po rozbalením sekce "Atached images" můžete vyberat existující obrázek podle názvu. Nebo vyberte nový obrázek ze svého disku, zadejte jeho název a v seznamu nechte "- Nic -" (nový obrázek nahrajte pouze jednou, pak se již zobrazuje v seznamu).

Do článku či libovoné stránky lze vložit obrázek pomocí tlačítka "Insert image...", které najdete na konci nástrojové lišty. Na první záložky objeveného okna můžete vybrat starší obrázek, třeba i z galerie. Pomocí druhé záložky zle nahrát nový obrázek, postupujte jako při nahrávání do galerie, jen zařazení obrázku zvolte "Obrázek k článku". Velikost vloženého snímku lze upravit přímo v textu myší.

Vkládané obrázky prosím pojmenujte výstižně ještě před nahráním souboru na web (nikoli _IMG00986.JPG). Snímek je vhodné nabídnout v originální kvalitě, pro různé umístění na web bude snímek automatky změnšen na požadovanou velikost. Obrázek pro záhlaví webu vkládejte až po uvědomění některého ze správců webu, takový obrázek musí mít rozměry 1000x175.

Náhledy Vašich obrázků jsou zařazeny jako podmenu galerie zde. Všechny snímky na webu můžete zobrazit zrušením omezení na vaše snímky.

Sklad