Akademický klub alpinistů Praha

moutains image

S nováčky - Bořeň 2023

I v letošním roce naás čeká lezení na Bořni. Proběhne o víkendu 19. - 21. 5.

Příjezd: v pátek libovolně večer, případně v sobotu ráno na louku pod Bořní (pozor, je to polňačka trochu offroadového stylu). Cesta je projetá a koleje jsou viditelné; kousek pod vysílačem je potřeba otevřít si plot pro dobytek

Program: v pátek a v sobotu večer táborák, v sobotu i v neděli lezení

Spaní: na zmíněné louce dle libosti ve stanu, pod širákem, v autě nebo v hamace

Jídlo: vlastní, na večery se hodí věci na oheň

Pití: na místě není pitná voda! (vezměte s sebou), bude sud piva (vezměte si krýgl)

Lezecké vybavení, které musí mít každý svoje: sedák, prsák, smyce na provázání sedáku a prsáku, lezačky, helma, prusík, jistítko, odsedka, alespoň 3 karabiny (k odsedce, jistítku a prusíku)

Lezecké vybavení do skupin
lano (jednoduché, 60 m), presky, smyce na provázání štandu nebo prodloužení jištění, karabiny. A samozřejmě průvodce! Pokud toto vybavení nemáte, nezoufejte. Někdo ze "zkušenějších" bude mít :-)
 
Lezecké vybavení na vlastní jištění
materiál na vlastní jištění (např. vklíněnce, friendy, smyce, hexy, abalaky), materiál na prodloužení (aby lano nevedlo klikatě a aby se snížila šance na vyzvonění založeného jištění), šťáradlo (to si klidně sežeňte každý). Opět, pokud máte k dispozici.
 
Co dále s sebou: 
krýgl (již byl zmíněn), dřevo (máte-li možnost vzít), sekyrka a/nebo pilka, kytara nebo jiný hudební nástroj vhodný k ohni (umíte-li na to hrát), hodí se skládací židličky, na louce není žádné zázemí, a zejména dobroty na Food truck festival (nebojte se toho, připravte, co máte rádi a nakrmte kamarády! vloni byl highlite noční domácí zmrzlina, domácí chleba s pomazánkou k snídani a další...)
 
Food track festival